Kokios vertės būstą verta pirkti

Prieš pradėdami ieškoti būsto, nueikite į banką ir pasistenkite sužinoti, kokio dydžio paskolos galite tikėtis, mat norinčio pasiskolinti žmogaus pajamos turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Paskolos galima tikėtis, kai padengus visus įsipareigojimus bankui šeimos nariui didžiuosiuose miestuose lieka bent valstybės nustatyta minimalios algos dydžio suma šeimos nariui. Kartais reikalaujama, kad paskolos gavėjo kasmėnesinės paskolos grąžinimo įmokos santykis su mėnesinėmis šeimos pajamomis neviršytų 40 proc. Populiarus reikalavimas, kad po mokėjimų bankui kiekvienam šeimos nariui kas mėnesį liktų ne mažiau kaip po 500 Lt (pirmiems dviem nariams). Trečiajam, ketvirtajam ir kitiems šeimos nariams turi likti ne mažiau kaip po 375 Lt.
Jei paskolos prašote vienas, tai suma, kurią privalote turėti sumokėjęs visas įmokas bankui, gali būti gerokai didesnė.

Be to, bankai atsižvelgia, kur gyvena paskolos prašantis asmuo. Akivaizdu, kad gyvenimas sostinėje ir didžiuosiuose miestuose yra brangesnis nei rajone ar kaime. Taigi ir reikalavimai paskolos gavėjui bus skirtingi.

Bankininkai sako, kad pastaruoju metu į šalies bankus dėl būsto! paskolų kreipiasi vis daugiau žmonių, kurių pajamos yra ribo-J tos arba nėra pakankamos paskolai gauti, todėl bankai atsisako jiems suteikti paskolą. Kaip elgtis tokiu atveju? Kad ir kaip būtų; gaila, matyt, vertėtų stengtis didinti savo pajamas ir ieškoti pelningesnio darbo, bent laikinai atsisakyti svajonės apie nuosavą būstą. Jaunesnis žmogus tikrai racionaliau išleis pinigus, jeigu pasistengs įgyti geresnį išsilavinimą (tai dabar gali nemažai kainuoti) ir taip padidins savo galimybes ateityje ne tik gauti didesnes pajamas, bet ir be didelių problemų įsigyti būstą. Jei šis kelias atrodo pernelyg ilgas, galima ieškoti kitokios išeities ir gal pasukti aplinkiniu keliu.
Surinkite visą informaciją apie tai, kaip įvairūs bankai vertina pajamas. Viename iš bankų gavus neigiamą atsakymą, neverta nuleisti rankų. Gaunant tokio pat dydžio pajamas, įvairiuose bankuose galima gauti skirtingo dydžio paskolą.
Beje, jei paskola apdraudžiama „Būsto paskolų draudimo” bendrovėje, tai turint ir mažesnį pradinį įnašą galima tikėtis didesnės banko paramos. Žinoma, paskolos gavėjo pajamos turi atitikti bendrovės reikalavimus, neatsižvelgiant į banko, kuriame gaunama paskola, reikalavimus.